Як перевірити 3 основні показники якості води в акваріумі?

 

Для утримання риб у акваріумі необхідно створити їм комфортні умови життя. Хімічні показники якості води, основними серед яких є кислотність та насиченість газами, впливають на здоров’я рибок, їх розмноження та, навіть, зовнішній вигляд. Уникнути цих проблем дозволить ретельний і регулярний контроль стану акваріуму.

Нещодавно на Провідному українському лабораторному порталі Labprice.ua з’явилася стаття про те, як визначити рН, вміст кисню та хлору в акваріумній воді

Краплинні тести й індикаторні папірці широко застосовують для визначення рН акваріумної води, а також вмісту у ній розчиненого кисню і хлору. Такий метод звичайно швидкий, але результат вимірювання часто має значну похибку. До того ж, якщо вимірювання проводити кілька разів на день, це обійдеться досить дорого.

Фахівці НСФ «Отава» пропонують кращий метод: використання портативних рН-метрів, оксиметрів та хлорметрів. Ці  прилади, на відміну від попереднього метода, забезпечать точний результат вимірювань і слугуватимуть вам не один рік, тоді як процес вимірювання так само моментальний.

Розглянемо основні фактори, які впливають на якість води в акваріумі:

Показник № 1: рівень рН

Для визначення кислотності підійдуть рН-метри серій EZODO 5000, EZODO 6000, EZODO 7000. Для того щоб рибки почувалися добре, потрібно підтримувати рівень рН на рівні 6-8 одиниць. Різкі зміни рН, а також вихід цього показника за допустимі межі може викликати масову загибель риб. Після чергової заміни води у акваріумі з часом вона починає закисати і якщо вчасно не відстежити цей процес з акваріумом можна попрощатися.

Показник № 2: насичення киснем

Кількість розчиненого у воді кисню зручно вимірювати за допомогою оксиметра Ezodo 7031. В залежності від періоду доби вміст кисню відрізняється, і ввечері його має бути майже вдвічі більше ніж вранці. Недостатність кисню призводить до асфіксії у акваріумних мешканців.

Показник № 3: наявність хлору

Для вимірювання рівня хлору науковці пропонують хлорметр Ezodo 6742. Причиною масової гибелі риб у недосвідчених акваріумістів часто стає додавання до акваріуму водопровідної води, перенасиченої хлором. Для довідки: незначний, здавалося б, вміст хлору 0,03-0,05 мг/л уже призводить до втрати ікри та личинок.

Ми перерахували основні показники якості води в акваріумі, однак це далеко не повний список того, що необхідно знати для піклування про мовчазних улюбленців. В електронному маркеті «Сімвольт» (http://www.simvolt.com.ua/) ви також зможете знайти прилади для вимірювання окисно-відновного потенціалу, рефрактометри для вимірювання вмісту солі в морських акваріумах та велику кількість інших, необхідних акваріумісту, приладів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*