Як виміряти PH косметичних засобів самостійно?

Щодня ми використовуємо різнонітні косметичні засоби. При цьому,  за завіряннями виробника шампунь та бальзам гарантують нам сяюче волосся і здорову шкіру голови, очищувальні лосьйони та креми – усунення недоліків та вічну молодість, а мило – шкіру як у немовляти. Але чомусь часто придбавши косметичний засіб, ми виявляємо, що він зовсім нам не підходить. У чому ж тут справа?

Відповідь на це питання дає стаття на Провідному українському лабораторному порталі Labprice.ua: http://www.labprice.ua/statti_pro_ximichni_tovari_ta_poslugi/zbalansovanij_rn_kosmetichnix_zasobiv__pravda_chi_mif

Реклама косметичних засобів переповнена заявами про збалансований рН, який підійде для будь-якої шкіри. Проте дерматологи стверджують, що нормальним вважається рН в середньому від 4 до 7, і для кожної людини ця цифра індивідуальна, все залежить від її фізіологічних особливостей. Недарма, виділяють три типи шкіри: суху нормальну та жирну, для кожного з яких збалансованим вважається певний діапазон рН косметичних засобів.

Постійне використання неправильно підібранних косметичних  засобів викликаєте лише загострення вже існуючих проблем і погіршення зовнішнього вигляду замість доведення його до розрекламованого ідеалу. А як виявилося в результаті досліджень для різних виробників косметичних засобів поняття «збалансований рН » дуже відрізняється.

Популярним методом перевірки рН косметичних засобів є використання індикаторних папірців, але результати отримані ними не точні.  Більш прогресивним та ефективним засобом, що дозволяє виміряти рН косметичних засобів самостійно є електронні рН-метри.

Фахівці компанії «Сівольт» пропонують для таких цілей використовувати портативні рН-метри Ezodo PP-201 та Ezodo MP-103. Обидві ці моделі дуже зручні у використанні і не потребують жодної попередньої підготовки рідких косметичних засобів, хоча тверде мило все ж доведеться розчинити у дистильованій воді, яка не вплине на кислотно-лужний баланс результуючого рН.

Вірити рекламі – це марна справа, краще виміряти рН косметичних засобів самостійно і обрати саме те, що підійде тільки вам і покращить вашу зовнішність.

Як визначити якість дистильованої води у домашніх умовах?

 

Дистильована вода – це практично абсолютна чиста рідина, без органічних домішок і мінеральних солей. ЇЇ отримують шляхом випаровування звичайної неочищеної води під низьким тиском, а потім конденсують. Така вода відрізняється за своїми фізичними властивостями, що знаходить своє застосування у медицині, автомобільній промисловості та інших галузях.

Дистильована вода характеризується 14 фізико-хімічними показниками якості, які дозволяє визначити лише лабораторний фізико-хімічний аналіз.  Детальніше ознайомитися з показниками та їх нормами можна у статті, опублікованій на Провідному українському лабораторному порталі Labprice.ua: «При виробництві дистильованої води перевіряють чистоту».

Проте, перевірити основні з цих показників можна і в домашніх умовах. Маркет вимірювальних приладів Сімвольт пропонує використовувати для контролю якості дистильованої води вимірювальні пристрої торгової марки Ezodo.

Солемір Ezodo 5032 визначає кількість розчинених у воді домішок в діапазоні від 0 до 999 мг/л, тобто концентрацію залишок у воді після випаровування. Норма для якісної дистильованої води згідно ГОСТ 6702-72 «Вода дистилированная. Технические условия. » складає 5 мг/л.

Масова концентрація хлоридів, тобто прямого показника рівня якості дистильованої води, вимірюють за допомогою хлорметру Ezodo 6741. Цей прилад працює в діапазоні від 0 до 2,5 мг/л з роздільною здатністю 0,01. Необхідний показник кількості хлоридів згідно ГОСТ 0,02 мг/л.

За допомогою рН-метра Ezodo 5011 можна визначити кислотно-лужний баланс дистильованої води в діапазоні від 0 до 14 рН. Згідно норми показник рН якісної дистильованої води може варіюватися від 5,4 до 6, 6.

Питому електричну провідність  дистильованої води можна визначити за допомогою кондуктометра Ezodo 5022. Він працює в діапазоні від 0 до 999, що є цілком достатньо, адже нормативним вважається значення 500.

В залежності від сфери застосування нормативні значення показників можуть дещо відрізнятися, але в будь-якому разі описані прилади підійдуть для визначення якості дистильованої води.