Коралова вода, кораловий кальцій і чергове шахрайство

Кораловий кальцій – чергова цілюща біодобавка на сучасному ринку засобів для покращення здоров’я. Як і більшість таких продуктів, кораловий кальцій має сумнівну користь, проте розповсюджується за допомогою наукоподібного обдурювання клієнта. За рахунок самонавіювання, багато хто навіть відчуває певний позитивний ефект.

Кораловий кальцій пропонують як панацею, як ліки від усіх хвороб, а якщо нічого не болить — як профілактику. Причому як профілактику багатьох хвороб і навіть старіння. А чим же насправді являється ця «унікальна» субстанція?

У США, де найбільше у світі продається різноманітних БАДів, реклама коралового кальцію привернула увагу представників Управління з продовольства і медикаментів та Федеральної торгової комісії, які звинуватили продавців біологічно активної добавки «Кораловий кальцій супрем» в обмані й необґрунтованих заявах про покращення здоров’я при вживанні цього продукту. В Україні проблемою неякісних та недієвих БАДів активно займаються спеціалісти науково-аналітичної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Вони проводять аналітичні та біохімічні аналізи, щоб показати реальну користь біодобавок чи її відсутність.

Було також проведене дослідження і коралового кальцію. Аналізи показують, що до його складу справді входить молотий корал, також ця субстанція містить аскорбінову кислоту і, можливо, інші складники. Коштує БАД досить дорого, при цьому споживається не сам кальцій, а вода, в яку його засипають. До речі, більша його частина потім просто осідає на дно посудини, оскільки в коралах кальцій переважно перебуває у формі карбонату — практично не розчинної у воді речовини, з якої складається крейда чи мармур. Тому кальцій з пакетика практично зовсім не потрапляє до Вашого організму, а звичайна водопровідна вода така ж «ефективна і дієва» в цьому відношенні, як і оброблена кораловим кальцієм — згадайте вапняковий накип у чайнику. Крім цього в добавці знайдені поверхнево-активні речовини та інші шкідливі сполуки.

Крім лабораторних досліджень спеціалісти проаналізували рекламні показові «експерименти» та аргументи продавців про користь коралової добавки. Вони переповнені псевдонауковими висловами та безглуздими з точки зору науки дослідами. Зокрема, це – вимірювання окисно-відновного потенціалу води з кораловою добавкою, біорезонансне дослідження за допомогою приладу «Оберону», темнопольне мікроскопіювання тощо. Крім цього продавці добавки твердять, що корали можуть стерти негативну пам’ять води, структурувати її, надавати їй лужної реакції. Ці твердження недостовірні та не підтверджені у серйозних медичних журналах. Повна інформація про висновки дослідження викладена у розгорнутій науковій статті на рекламно-інформаційному ресурсі www.labprice.ua.

Науково-популярні статті різнопланово корисні для людей, особливо для тих, які не мають ґрунтовних наукових знань. Вони дають багато інформації про різноманітні наукові дослідження та впровадження, вимальовують картину сучасного наукового, екологічного і промислового становища, проливають світло на нечесних виробників та їх неякісну продукцію тощо. Зважаючи на це, www.labprice.ua залучає українських вчених до написання науково-популярних статей за винагороду та шукає авторів на постійну роботу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Детоксикаційні ванни для ніг, або нове шарлатанство на основі «чудодійних» властивостей води

 

Сучасний ринок побутових електроприладів та салони краси все частіше пропонують нам чудодійні прилади для поліпшення здоров’я. Як правило вони дорогі та недієві, але завдяки псевдонауковій рекламі  активно розповсюджуються. Прикладом таких приладів є так звані детоксикаційні ванни для ніг.

 

На перший погляд дія ванночок виглядає просто фантастичною, принаймні для пересічного споживача, не обтяженого науковими знаннями. Ви занурюєте ступні у ванночку з водою, в якій розчинені спеціальні мила чи солі, ванночка починає працювати, і через кілька хвилин ви помічаєте разючі зміни у воді, що ополіскує ваші ноги. Ефекти бувають різні: виділення бульбашок газу, поява брудних плям на поверхні води, зміна кольору води. Звичайно після таких ефектів клієнт мимоволі оцінює виведення «шлаків» і «токсинів» з його організму та починає вірити в те, що ванночка допомагає поліпшити самопочуття.

 

Як завжди, ефективність дії таких ванночок, як і інших диво-приладів доводять різними неіснуючими приладами, наприклад електродермальним скринером та ін. Рекламні тексти про ванночки аж рясніють дивними, не коректними висловами: «…Пристрій збалансовує енергетичні меридіани через біозарядження. Комплексні енергетичні поля пристрою через воду перепрофілюють енергетичне поле організму. Дія виявляється в очищенні від токсинів і нуклеїнових відходів як усередині клітин, так і зовні їх мембран…»

 

Спеціалісти науково-аналітичної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА» займаються різноманітними біологічними та хімічними аналізами та дослідженнями. Вони дослідили, що насправді являють собою детоксикаційні ванни для ніг і як вони працюють. Висновки дослідження можна знайти в розгорнутій науковій статті на www.labprice.ua , а ми коротко розглянемо основні пункти аналізу.

 

Про дію ванночок з наукової точки зору.

 

Якщо розглянути хімічну природу токсинів та їх фізичні властивості, то дія детоксикаційних ванночок одразу стає сумнівною. Так, за невеликим винятком, усі справжні токсини зазвичай безбарвні! Більшості токсинів не заряджені. А якщо деякі токсини й мають заряд — то не всі однаковий, і якби прилад реально працював, то одні з них під дією струму «виходили б» з організму, а інші, навпаки, «заглиблювалися».

Розглянувши основи фізіології, можна зробити важливий висновок, що виведення з організму шкідливих речовин – передусім функція нирок, а вже потім — пор шкіри. І таке виведення ефективніше було б проводити з усієї поверхні шкіри, а не з її незначної частини.

 

Як насправді працює детоксикаційна ванна для ніг?

 

У ванночці знаходиться вода із солями та, можливо, якимись іншими речовинами. Між двома електродами, зануреними в ту ж посудину, пропускається слабкий струм. Електроди можуть бути виготовленими з міді, нікелю, заліза чи їх сплавів. Під час проходження струму відбувається електроліз розчину, а електроди частково розчиняються, надаючи воді певного кольору: синього (мідь), жовтого, бурого (залізо), зеленого (нікель). Деякі безбарвні речовини можуть добавлятися до розчину і додатково посилювати колір. Під час електролізу виділяються і бульбашки газу. Якщо у ванночці знаходиться «англійська сіль» – виділяються кисень і водень, що разом становлять вибухонебезпечну суміш. А якщо використовувати звичайну кухонну сіль, то виділятимуться водень і дуже отруйний хлор, який спричинює опіки слизових покриттів тіла.

 

Тож використання ванночок не приносить ніякої користі, і навіть може нанести шкоду здоров’ю. І ми переконані, що подібні процедури у спа-салонах найкраще очищають не організми клієнтів, а їхні гаманці!

 

Такі статті є корисними та пізнавальними, тож рекламно-інформаційний ресурс www.labprice.ua пропонує українським вченим писати науково-популярні статті за винагороду та шукає на постійну роботу авторів.

http://www.labprice.ua/naukovo_pro_chudesni_vlastivosti_vodi/detoksikacijni_vanni_dlya_nig_abo_nove_sharlatanstvo_na_osnovi_chudodijnix_vlastivostej_vodi

Лужна вода – мертва чи жива?

 

Так чи інакше, про власне здоров’я турбується кожна людина. Науково-технічний прогрес допоміг нам частково подолати проблему інфекційних захворювань. Водночас це створило неприродні умови існування для людства та призвело до забруднення довкілля. Тривалість життя зросла, але одні хвороби змінилися іншими, і здоровішими ми не стали. Саме на хвилі незадоволення станом власного здоров’я виникла «індустрія здоров’я», так звана wellnes-індустрія (як її називають на Заході). Націлена на людей, котрі хочуть покращити стан свого здоров’я чи підтримувати його на хорошому рівні, wellnes-індустрія все частіше пропонує їм дивні товари та послуги. Насправді вони задовольняють не саму потребу людини покращити своє здоров’я, а швидше психологічну потребу усвідомлювати, що вона щось робить для себе. Окрім морального задоволення, іншої реальної користі ці необґрунтовано дорогі продукти не приносять. Зважаючи на це, знаходиться багато нечесних ділків, які, користуючись довірою населення, продають йому  «надію на здоров’я».

 

Ідеться не про здоровий спосіб життя та спортзали, а про різноманітні харчові добавки, пігулки та дивні пристрої, які пропонуються нібито для покращення роботи організму, сповільнення старості, профілактики хвороб тощо. Люди раді вірити, що «диво-продукти» можуть замінити тренування та відмову від шкідливих звичок. У наш час досить довести, що продукція не є шкідливою, а от доведення її корисності – це справа реклами.

 

Нещодавно інтернет-ресурс українських науковців www.labprice.ua розпочав публікацію серії статей про фальсифіковані ліки, «чудодійні» властивості води, харчування сучасного українця тощо. Статті підготовлені за сприяння української Науково-сервісної фірми «ОТАВА», що спеціалізується на проведенні унікальних хімічних та біохімічних аналізів.

 

Одна із статей присвячена «диву-продукту» – так званій іонізованій лужній воді (жива вода, катионіт), а також пристрою для її виготовлення. Щоб зацікавити покупців, автори таких пристроїв пишуть різноманітні статті та книги, проводять експерименти, які трактують так, як їм заманеться. Але освіченій людині одразу помітно, що тут присутня псевдонаука та є багато нісенітниці. До речі, терміном «катионіт» у науковій літературі позначають сорбент, який при проходженні через нього розчину здатний заміняти в ньому одні позитивно заряджені іони на інші, що містяться в сорбенті.

 

То що ж таке «лужна іонізована вода»?

 

Нейтральна вода має рН=7, рН-показник указує на кількість іонів водню H+ і гідроксилу OH , у даному випадку вона рівна. У лужній воді міститься більше іонів гідроксилу, у кислій (мертвій) – водню. Позитивно заряджені іони урівноважуються негативно зарядженими, тобто розчин електронейтральний – один з основних пунктів теорії електролітичної дисоціації. На основі цього можна зробити логічний висновок: якщо лужна вода містить надлишок іонів OH, то в ній завжди є рівноцінна кількість іонів, заряджених позитивно, а значить вода не є чистою.

 

«Лужну іонізовану воду» виготовляють за допомогою нескладного пристрою – електролізеру. Він являє собою коробку з напівпроникною мембраною, яка ділить її на дві камери. У кожну камеру поміщено по електроду, на які подається струм, при цьому відбувається електроліз – процес хімічного перетворення розчину під дією електричного струму.

 

Деякі моделі «іонізаторів» мають картриджі з кухонною сіллю для підвищення провідності води та збільшення ефективності електролізу. Тож стає зрозумілим, що «іонізатори» – це прості прилади, які можна зробити власноруч. Натомість нам їх пропонують по захмарних цінах! А чи є взагалі користь від лужної води?

 

Аби продати свої чудодійні прилади, автори вдаються до різноманітної реклами, в якій вони оперують сучасними науковими термінами, проте освіченій людині важко знайти логіку в таких текстах.

 

Спробуємо проаналізувати найпоширеніші промо-твердження і демонстраційні досліди, що використовують продавці іонізованої лужної води, і прокоментуємо їх з точки зору людини з раціональним науковим світоглядом.

 

1. Основний вислів, який використовує, певно, кожен продавець чудодійних приладів: «Наш товар продовжує життя (зупиняє старіння, повертає молодість)».

 

Насправді немає приладів і методів, котрі продовжують життя. Це підтверджено сучасною офіційною наукою. Єдиний частковий метод сповільнити старіння організму – гіпокалорійна дієта. Її потрібно дотримуватися протягом усього життя. Тому різні чудодійні товари та послуги – це не що інше, як шахрайство. Щоб зменшити масштаби цих шахрайств, близько п’ятдесяти відомих сучасних науковців-геронтологів підписалися під статтею «No Truthtothe Fountainof Youth». У ній ідеться про те, що немає засобів подовження молодості, окрім здорового способу життя без шкідливих звичок.

 

2. «рН у шлунку близько 2,5, у кишечнику – близько 8,3. Тому споживання лужної іонізованої води допомагає нейтралізувати надлишок кислоти зі шлунку та покращує травлення».

 

Що стосується рН-показників, то, дійсно, у шлунку кисле середовище, а у кишечнику лужне. Це потрібно для нормального функціонування ферментів травлення. При потраплянні їжі зі шлунку в кишечник організм самостійно нейтралізує надлишок кислоти. Для цього в організмі є складні механізми для регулювання кислотно-лужного балансу. Якщо ж у Вас підвищена кислотність шлунку, то слід звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про серйозне захворювання. А при печії краще скористатися звичайною харчовою содою. Принаймні це буде безпечніше та набагато дешевше, ніж уживання лужної води.

 

3. «У середньому рН людського тіла слабколужний. Лужна вода допомагає підтримувати його таким… Це допомагає сповільнити старіння.»)

 

Дійсно, рН крові, лімфи та внутрішньоклітинний слабколужний. Але, вживаючи певні продукти, у тому числі й лужну воду, змінити рН дуже складно, це відбувається лише локально і може нашкодити здоров’ю. Узагалі офіційно не доведено, що лужне середовище якось зв’язане з процесами старіння. Тож спроби зсунути рівновагу рН споживанням лугів чи кислот швидше за все завдадуть шкоди організму.

 

4. Часто продавці попереджають про можливу діарею на початку споживання лужної води і радять привчатися до цієї води поступово.

 

Це закономірно, оскільки луг нейтралізує кислоту в шлунку, травні ферменти перестають виконувати свою функцію, тому виникають проблеми з травленням.

 

Якщо людина привчається поступово до вживання лужної води, то шлунок повільно призвичаюється виробляти більше кислоти, для того, аби після нейтралізації лугу з води в шлунку лишалося кисле середовище, необхідне для травлення. Коли така людина раптово перестає пити розчин лугу, то організм, звичний виробляти більше кислоти, не встигає переналаштуватися, тому виникають печія і ризик виразки. Отже, привчивши себе до лужної води, людина наражається на небезпеку серйозно захворіти при відмові від неї чи у випадку тимчасової недоступності такої води.

 

5. «Лужна вода використовується для боротьби з ацидозом».

 

Для лікування ацидозу слід звернутися до лікаря, а наслідки умисного споживання розчину лугу наведені вище.

 

6. «…використовується технологія енергетичної частотності. Методиками квантової фізики створюється і кодується близько 250 частот, потенційно корисних для людського організму. Іонізатор оптимізує молекулярну структуру й енергетичні якості води для проникнення цілющої енергії в організм та інтенсифікації процесів у ньому».

 

Інтенсивність коливання молекул напряму залежить від температури, а частоти коливання молекулярних зв’язків строго визначаються структурою самої молекули. «Запис» якої-небудь частоти коливання у склянці чи пляшці води є скоріше вигадкою авторів популярних фантастичних книжок, ніж реальним науковим фактом. А енергія – це просто фізичне поняття. Вона не може бути цілющою чи хвороботворною.

 

7. «…має антиоксидантні властивості для покращення здоров’я та боротьби зі старінням».

 

Більша кількість іонів гідроксилу ще не означає, що лужна вода має антиоксидантні властивості.

 

Надати воді антиоксидантних властивостей іонізацією не можна. Можливо, до складу води додається чи генерується електрохімічно речовина-відновник. Та навіть це ще не означає, що ця речовина – антиоксидант. Вона має певний сенс у середині клітини, але далеко не факт, що вона туди потрапить у такому вигляді чи взагалі туди потрапить, не зруйнувавшись у кишечнику. Тож антиоксидантні властивості лужної води – це просто реклама, що базується на сучасній моді.

 

8. «Дослід, який доводить безконтактну активність. Вимірюють ОВП (окисно-відновний потенціал) води після роботи «диво-приладу» – він екстремально низький (через присутність відновників). Потім занурюють пластикову склянку зі звичайною водою в банку з обробленою водою. З часом ОВП води у склянці теж падає. Робиться висновок про надзвичайну корисність обробленої води (оскільки від перебування в ній склянки з необробленою водою ОВП води у склянці падає)».

Цей дослід сумнівний, оскільки зниження ОВП можливе і через ряд інших причин. У промо-тексті не вказано деталей, за якими можна оцінити адекватність експерименту.

 

Взагалі ОВП води навряд чи має якесь відношення до здоров’я людини. Науковцями не виявлено помітних покращень від споживання такого продукту.

 

Автори рекламних статей стверджують, що вживання іонізованої лужної води знижує ризик раку, серцево-судинних захворювань, покращує здоров’я та ін. Диво-воду рекомендують уживати в комплексі зі здоровим харчуванням, тренуваннями для підтримки тонусу і відмовою від шкідливих звичок. Зазначимо, що подібний стиль життя вже сам по собі покращує самопочуття людини  і без уживання лужної іонізованої води.

 

Якщо Ви маєте сумніви щодо якості води, яку п’єте, то проведіть її аналіз на відповідність санітарним нормам. При відхиленнях від норми використовуйте якісний фільтр для води, але в жодному разі не намагайтеся зробити з питної води «диво-еліксир», оскільки це може бути небезпечним для Вашого здоров’я.

 

З іншими статтями про «чудесні» властивості води Ви можете ознайомитися на ресурсі українських науковців www.labprice.ua.